253504-2018 - ResultatSverige-Lund: Installation av styr- och reglersystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemförvaltning för överordnat system - Fastighetsautomation
Referensnummer: 1703432
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av två systemförvaltare avseende den löpande förvaltningen av Citect SCADA.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42961200 SCADA eller motsvarande system, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen