253617-2023 - ResultatSverige-Älvdalen: Gräv-, last- och gruvmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsmaskiner
Referensnummer: UH-2022-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Hyra av Anläggningsmaskiner till Älvdalens Utbildningscentrum
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 43250000 Frontlastare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Läsårsvis hyra av lastmaskin, hjulgrävare och bandgrävare