253627-2023 - ÄndringSverige-Angered: Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Avfallskonsulter
Referensnummer: 23/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Kretslopp och vatten ansvarar bl.a. för insamling och behandling av avfall i Göteborgs stad. Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom avfallsområdet inom nedan fem (5) delområden:
A. Insamling och logistik
B. Behandling och teknik
C. Avfallstaxa och juridik
D. Nedlagda deponier
E. Avfallförebyggande och återanvändning