See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Spirometrisystem
Beskrivning: Region Uppsala ämnar upphandla ett spirometrisystem för Nära Vård och Hälsa samt andra allmänna mottagningar inklusive privata utförare där mätvärden automatiskt kan sparas i Cosmic eller i annan databas som är åtkomlig via ett uthopp från Cosmic.
Intern identifierare: UPPH2022-00322
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Administrativa föreskrifter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Kravspecifikation (1)
Beskrivning: Region Uppsala ämnar upphandla ett spirometrisystem för Nära Vård och Hälsa samt andra allmänna mottagningar där mätvärden automatiskt kan sparas i Cosmic eller i annan databas som är åtkomlig via ett uthopp från Cosmic.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Mall för upphandlingskontrakt
Beskrivning: Innehåller avtalsvillkor