253665-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inverted Lattice Light Sheet Microscope
Referensnummer: V-2019-0516
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
For our research on subcellular signalling, organelle dynamics and intercellular communication we need to purchase a light sheet microscope that is capable to do fast and long term 4D fluorescence imaging of living cells.