253674-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggtjänst, Tele/Data för ARN
Referensnummer: SDA 2017- 00686
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gäller för belopp mellan 0 – 5 MSEK.
Ramavtal kommer att tecknas med flera leverantörer.
Ramavtal för tele/data för Stockholm Arlanda Airport (ARN) inkluderar följande yrkeskategorier:
— Telemontör/Teletekniker/Nätverksinstallatör (Fiber,Tele).
— Driftsättare/Programmerare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen