Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av olika modeller av gräsklippare till idrottsförvaltningen idrottsanläggningar och sportfält
Referensnummer: 2.3.1/2021/1470
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 16311100 Gräsklippare eller gräsklippningsmaskiner för parker eller idrottsplatser
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbud önskas på gräsklippare av olika modeller till idrottsförvaltningens idrottsanläggningar och sportfält enligt upphandlingsdokumenten med bilagor
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 16311100 Gräsklippare eller gräsklippningsmaskiner för parker eller idrottsplatser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen