253701-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter - Elkonsult
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - Elkonsult
BeskrivningLaholmshem AB, Kommunfastigheter i Laholm AB och Laholms kommun avser att upphandla ramavtal för successiva avrop inom fackområde elkonsulttjänster.
Intern identifierareLH 24/06
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelElkonsult - obligatorisk
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelElkonsult - Informationsfrågor
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelElkonsult - Anbudspris