Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Licenspartner SLL805
Referensnummer: FSN 2022-0103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48517000 IT-programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en licenspartner för löpande avrop av standardprogramvaror, programvaror som molntjänst och produktrelaterade tjänster, så som installationstjänster, konfigurations- och anpassningstjänster, licensrådgivning och licenshantering, migrering, projektledning, software asset management, support- och underhåll, samt test och utbildning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48218000 Programvara för licenshantering, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen