Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende säkerhetsinstallationer.
Referensnummer: TND/2016:1681
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska förvaltningen har för uppdraget behov av entreprenör för utbyte, nyinstallation, planerat underhåll av säkerhetsinstallationer samt beredskap och jour avseende säkerhetsinstallationer. Entreprenadens omfattning framgår i detalj av handlingar förtecknade under AFB.22.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45312200 Installation av inbrottssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen