Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av vattenproduktionsanläggning SDF, E3 El och Automation
Referensnummer: 19-029
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45317100 Elinstallationer för pumputrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Miljö och Vatten i Örnsköldsvik AB upphandlar en delad entreprenad avseende nybyggnation av en vattenproduktionsanläggning. Upphandlingen omfattas av delentreprenaderna E1 Bygg och Mark (HE), E2 Maskin och Piping, E3 El och Automation, E4 Allmän kraft och Belysning, E5 Ventilation och VS och E6 Reservkraft.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45317100 Elinstallationer för pumputrustning, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem, 45000000 Anläggningsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen