2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vätskevagnar
Beskrivning: Upphandling av vätskevagnar. Dvs vagnar som används för att distribuera läkemedel för infusion, spolvätskor samt dialysvätskor.
Intern identifierare: 2025-O001444
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000