253909-2017 - ResultatSverige-Linköping: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markanläggningsarbeten.
Referensnummer: 17/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45112000 Grävning och schaktning, 45112710 Utformning av grönområden, 45112712 Utformning av trädgårdar, 45112723 Utformning av lekplatser, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45232451 Dränerings- och markanläggningar, 45236000 Markanläggning, 45236210 Markanläggning för lekplats
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen