2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll av gatubelysning
Beskrivning: Entreprenaden avser drift och underhåll samt viss nybyggnation av gatubelysning under perioden 2026-09-01—2028-08-31 med möjlighet till förlängning med 24 månader.
Intern identifierare: 2026-109
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50232100 Underhåll av gatubelysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000