2. Förfarande
Förfarande
Titel: Installation signalanordningar fordon
Beskrivning: EBM har ett antal fordon som är utrustade med larm-, varnings- och arbetsljusanordningar. Dessa system är i behöver bytas ut. I upphandlingen ingår att montera bort och kassera befintliga system samt anskaffa och installera nya godkända system. Upphandlingen avser 25 stycken fordon som ska utrustas med signalanordningar i enlighet med upphandlingsdokumentet inkl. bilagor. Samtliga fordon skall utrustas med identiska system. Ytterligare 1 - 10 st. fordon ska kunna utrustas genom nyttjande av option.
Intern identifierare: EBM2026-464
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42415320 Utrustning till utryckningsfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Ytterligare 1 - 10 st. fordon ska kunna utrustas i enlighet med grunduppdraget genom nyttjande av option.