254029-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Revision – Revisionstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRevisionstjänster
BeskrivningLinköpings kommun bjuder in till upphandling av revisionstjänster. Upphandlingen avser verksamhets- och räkenskapsrevision för både Linköpings kommun och Kinda kommun. Upphandlingen ska resultera i ett ramavtal med en (1) leverantör.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119370:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79212200 Internrevision, 79212100 Finansiell revision