254047-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Öjebyn: Soptunnor och papperskorgar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallspåsar
Referensnummer: 2020.50.2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928480 Soptunnor och papperskorgar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar löpande behov av avfallspåsar, biokorgar ink. tillbehör.
Denna upphandling är en revidering av den tidigare förfrågan. Denna förfrågan omfattar en reviderad utvärderingsmodell, kravspecifikationen är oförändrad.
Förfarandet är forcerat.
För anbudsgivare som inte deltog i upphandlingen "Pireva 2020.50 Avfallspåsar" vill vi att varuprov skickas över till beställaren.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18930000 Säckar och påsar, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 44616200 Avfallstunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen