254075-2023 - ResultatSverige-Mora: Skinn och textilier, plast- och gummimaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fiberinstallationer, fiberarbeten och fibermaterial
Referensnummer: 2022/00033
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser upphandla ramavtal av entreprenör för stam- och områdesnät i Mora-, Orsa- och Älvdalens kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial, 32400000 Nät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalets inköpsvolym uppskattas till 45 MSEK. Avtalet innefattar både tjänster och material.