Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: 2019-00392/2.4.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal av leverantörer för rekrytering av chefer, ingenjörer/specialister inom fastighet och bygg, mark och anläggning samt övriga rekryteringstjänster. Vänligen se upphandlingsdokumenten för mer information.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delområde 1 – Chefer
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79610000 Personalförmedling, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal av leverantörer för rekrytering av chefer, ingenjörer/specialister inom fastighet och bygg, mark och anläggning samt övriga rekryteringstjänster.
Delområde 2 – Ingenjörer/specialister
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79610000 Personalförmedling, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
Delområde 3 – Övriga rekryteringstjänster
Del nr: 3