Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultmäklare.
Referensnummer: SLF 421/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud på upphandling av konsultmäklare.
Digitaliseringsavdelningens behov av konsulter inom digital utveckling ökar och med det också behovet av att snabbare komma i kontakt med marknaden. Digitaliseringsavdelningen utvecklas i ett högt tempo och vill bli flexiblare i sitt arbete och kunna förenkla vid utförande av mindre insatser. I utvecklingsarbetet har digitaliseringsavdelningen behov av olika kompetenser och upphandlar därför en konsultmäklare med ett stort och brett kontaktnät som med kort varsel kan få fram efterfrågad kompetens, även mer sällsynt sådan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen