Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Statligt ägt aktiebolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster
Referensnummer: 23/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställarna (Kungliga Operan och Dramaten) avser med upphandlingen att upphandla ett avtal för sitt behov av flyttjänster från Gäddviken.
Beställarna avser med upphandlingen att teckna ett avtal med en (1) Leverantör för båda delområdena eller en (1) Leverantör för respektive delområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delområde 1 – Maskinpark
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63712000 Kringtjänster för vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Flytt av Maskinpark. All information om uppdraget framgår av upphandlingsdokumenten.
Delområde 2 – Flytt dekor, kostym, material, inredning samt arkiv och samlingar
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 63700000 Kringtjänster för land-, sjö- och lufttransporter
Flytt av dekor, kostym, material, inredning samt arkiv och samlingar. All information om uppdraget framgår av upphandlingsdokumenten.