254191-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transportutrustning och transporthjälpmedel – Upphandling av UAS system B2 och tillbehör, ramavtal till Polismyndigheten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av UAS system B2 och tillbehör, ramavtal till Polismyndigheten
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt. Upphandlingen omfattar leverans av fabriksnya kompletta UAS system B2 och tillbehör.
Intern identifierareA248.759/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 34720000 Ballonger, luftskepp och övriga flygplan utan motor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av UAS system B2 och tillbehör, ramavtal till Polismyndigheten
Optioner
Beskrivning av alternativenPolismynidgheten äger rätt att förlänga Avtalet med tolv (12) månader vid ett (1) tillfälle.