Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS Administrativa tjänster
Referensnummer: KFKS 2020/279
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis
II.1.4.
Kort beskrivning
Det dynamiska inköpssystemet avser administrativa tjänster inom sju olika anbudsområden, Fastighet, Marknadskommunikation, Ekonomi, Administration/support, HR, överförmyndarhandläggare samt upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Administration
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79560000 Arkivering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Exempel på tjänster som kan komma att avropas: • Arkivarie • Arkivassistent • Receptionist/telefonist/kommunvägledare • Registrator • Administrativ servicemedarbetare
Ekonomi
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79996000 Företagsadministration, 79100000 Juridiska tjänster
Exempel på tjänster som kan komma att avropas: • Ekonom • Ekonomiassistent • Redovisningsekonom • Controller • Redovisningscontroller
Fastighet
Del nr: 3
Ytterligare CPV-kod(er) 70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis, 75123000 Fastighetsförvaltning, 98341130 Fastighetsskötsel
Exempel på tjänster som kan komma att avropas • Fastighetsskötare • Vaktmästare • Fastighetsekonom
HR/Lön
Del nr: 4
Ytterligare CPV-kod(er) 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79996000 Företagsadministration
Exempel på tjänster som kan komma att avropas: • Lönespecialist • Systemförvaltare inom lön • HR-administratör • HR-specialist • HR-strateg
Marknadskommunikation
Del nr: 5
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Exempel på tjänster som kan komma att avropas: • Kommunikatör • Informatör • Journalist/redaktör • Webbmaster • Formgivare och originalare • Webbredaktör
Upphandling
Del nr: 6
Ytterligare CPV-kod(er) 79418000 Konsulttjänster för upphandling
Exempel på tjänster som kan komma att avropas: - Upphandlingskonsulter
Överförmyndarhandläggare
Del nr: 7
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Exempel på tjänster som kan komma att avropas: - Handläggare till överförmyndarenheten.