254259-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder – Ramavtal Tillträdesskydd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Tillträdesskydd
BeskrivningRamavtalet avser beställarens tillträdesskydd och omfattar service, tillsyn, skötsel och underhåll samt projekt (nyinstallation och ombyggnation) inom beställarens hela fastighetsbestånd. Entreprenaden omfattar arbete inom följande kategorier: • Passersystem • Dörrautomatik • Låsinstallationer • Nyckeltillverkning
Intern identifierareMIC 2025/400
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 44521100 Lås, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Tillträdesskydd