Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kognitions- och kommunikationshjälpmedel.
Referensnummer: RJL 2016/1374
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Kognitions- och kommunikationshjälpmedel, såsom olika tidshjälpmedel, planeringshjälpmedel, kommunikationsdator, ögonstyrning och röstförstärkare.
Anbudets form och innehåll:
Hela anbudsförfarandet genomförs på svenska och anbudet ska lämnas elektroniskt via Tendsign. Anbudet ska utformas helt i enlighet med förfrågningsunderlaget. Reservationer accepteras inte.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej