Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
YH utbildare till Cul inom behandlings- och integrationsområdet
Referensnummer: 8640
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsförfrågan omfattar utbildningstjänster inom yrkeshögskoleutbildning inom Cul:s ram i form av undervisning och andra förekommande tjänster inom behandlings- och integrationsområdet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen