2. Förfarande
Förfarande
Titel: ÅVC tjänster hyra av container samt transporter
Beskrivning: Hyra container 8st 38m3 2st 22m3 (trä) 1st liftdumpercontainer 10m3 (böcker) 1st komprimator (wellpapp) Antalet kan komma att variera efter säsong och behov Transporter Fast pris för transporter av container ToR från Aneby till: Eksjö. Energiåtervinning Nässjö. Wellpapp Vetlanda. Sexdrega. Hårdplast Fast pris för transport av löst material från Aneby till: Hullaryd avfallsupplag. Inställelsetid 1 timme efter avrop Maskintjänster Lämna timpris för maskin storlek L90. Exempel på arbete lastning trädgårdsavfall och ris. Lasta lossa gods, snöröjning med plogblad, sopning med vals. Inställelsetid 1 timme efter avrop
Typ av förfarande: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport, 34144710 Hjullastare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Clira eSource