254374-2022 - ResultatSverige-Lerum: Hjullastare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av hjullastare
Referensnummer: KS21.1054/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Lerums kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende en fabriksny hjullastare enligt specifikation med efterföljande serviceavtal. Hjullastaren kommer att användas på återvinningscentralen Hultet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen