254471-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Truckar – 2st nya reachstackers för containerhantering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2st nya reachstackers för containerhantering
Beskrivning: 2st containertruckar enligt kravspecifikation till Norrköpings Hamn AB's containerhantering
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42415200 Truckar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97428:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42415210 Truckar med hanteringsutrustning, 34140000 Tyngre motorfordon, 42418900 Last- eller hanteringsmaskiner, 42418940 Containerlastare, 42418000 Lyft-, hanterings-, lastnings- eller lossningsmaskiner