254523-2022 - ResultatSverige-Ljusdal: Verktygsmaskiner för metallbearbetning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CNC-maskiner Industritekniska programmet
Referensnummer: 12418
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42630000 Verktygsmaskiner för metallbearbetning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ljusdals Kommun / Industritekniska programmet upphandlar 3 st CNC-styrda maskiner (1st 5-axlig, 1st 3-axlig samt 1st svarv) inklusive service och underhåll.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42630000 Verktygsmaskiner för metallbearbetning, 42632000 NC-maskiner för metall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen