254546-2021 - ResultatSverige-Eskilstuna: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av interventionslab (lab 12) för radiologiska kliniken på Mälarsjukhuset Region Sörmland
Referensnummer: IN-IN21-0119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av interventionslab till Radiologiska kliniken i region Sörmland.
För fullständiga uppgifter, se bilaga 1 Kravspecifikation.
Aktuell upphandling
Upphandlingen omfattar köp av interventionslab i enlighet med bifogade bilagor som ligger till grund förupphandlingen. För fullständig omfattning, se Bilaga 1 Kravspecifikation med tillhörande objekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33111000 Röntgenapparatur, 33111700 Angiografilaboratorium, 33160000 Operationsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen