Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av produkter för IT-arbetsplats
Referensnummer: 3428/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30213000 Persondatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal gällande produkter och tjänster för IT-arbetsplatsen. Både för den enskilda och de allmänna IT-arbetsplatserna inom SFV. Produkter och tjänster som ingår i upphandlingen framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30213100 Bärbara datorer, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar, 30237200 Datortillbehör, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen