254570-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Lastbilar med hissflak
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil 8X4 Tridem med lastväxlare till Älvdalen
Referensnummer: 870/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34142100 Lastbilar med hissflak
II.1.4.
Kort beskrivning
Fortifikationsverket avser upphandla en fabriksny lastbil 8X4 Tridem med lastväxlare, förberedd för plog- och sandutrustning enligt kravspecifikation till vår verksamhet i Älvdalen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen