254591-2020 - ResultatSverige-Tierp: Diverse programvara och datorsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för skoladministration
Referensnummer: 2019-7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierps kommun tillsammans med Heby och Älvkarleby kommun avser upphandla ett nytt system för skoladministration för samtliga skolformer, förskola, grundskola och vuxenutbildning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen