2. Förfarande
Förfarande
Titel: Larmcentral, störnings- och fastighetsjour
Beskrivning: Upphandlingen avser ingående av ramavtal med en entreprenör. Uppdraget omfattar: • Larmcentral för mottagning av inbrott-, person-, sabotage- och överfallslarm • Väktarutryckning vid inbrott-, person-, sabotage- och överfallslarm • Väktarutryckning vid larm från kameror och sensorer • Larmcentral för mottagning av störnings- och fastighetsjour • Väktarutryckning i samband med störningsärenden • Fastighetsjour för åtgärd av diverse fastighetsrelaterade fel • Extern posthantering (option)
Intern identifierare: 202419
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75123000 Fastighetsförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Larmcentral
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Egenförsäkran
Beskrivning: Denna del besvaras om anbud lämnas genom egenförsäkran
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Beskrivning: Denna del besvaras om anbud lämnas genom att besvara samtliga kvalificeringskrav och sanningsförsäkran.