2. Förfarande
Förfarande
Titel: VVS-konsulttjänster samt kyla
Beskrivning: Upphandling av ramavtal gällande VVS-konsult sam konsult inom kyla. Upphandlingen är indelad i två (2) anbudsområden. · Anbudsområde ett (1) konsult VVS · Anbudsområde två (2) konsult kyla
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: AUB.513 Krav på teknisk och yrkesmässig kapacitet VVS
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106039:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: AUB.513 Krav på teknisk och yrkesmässig kapacitet kyla
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106039:Lot:2