254631-2022 - ResultatSverige-Västerås: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träd och buskar
Referensnummer: TN 2021/00691-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerås Stad avser upphandla ramavtal för träd, buskar och utplanteringsväxter för stadens utemiljöbehov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03221300 Salladsväxter, 03221400 Kålväxter, 03441000 Prydnadsväxter, gräs, mossor eller lavar, 03451000 Växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen