254674-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av It-tillbehör
Referensnummer: A343.359/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten är i behov av ett Ramavtal för att säkerställa det fortsatta behovet av It-tillbehör inom följande produktkategorier:
• Lagring
• Kablar/Adapters
• Tangentbord/Pekdon
• Multimedia
• Övriga it-tillbehör
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30232000 Kringutrustning, 30233100 Minnesenheter, 30236000 Diverse datautrustning, 30237200 Datortillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen