254695-2022 - ResultatSverige-Helsingborg: Stora containrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containers, lastväxlarflak m.m.
Referensnummer: 22/0162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44613000 Stora containrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal avseende köp av containers, lastväxlarflak och liknande.
NSR kommer genomföra sina avrop genom s.k. förnyad konkurrensutsättning inom följande produktgrupper:
* Containers för baktömmande fordon eller liftdumperfordon
* Sjöcontainers
* Lastväxlarflak och liftdumpercontainers
* BM-containers
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34134100 Lastbilar med flak, 34142000 Kranbilar och dumprar, 34142100 Lastbilar med hissflak, 34142300 Dumprar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen