254757-2018 - ResultatSverige-Älvsbyn: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av städkem och städredskap
Referensnummer: 0365/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Älvsbyns kommuns behov av städkemikalier och städredskap. Avtalet ska även kunna nyttjas av de kommunala bolagen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18424000 Handskar, 18424300 Engångshandskar, 39525100 Dammtrasor, 39525600 Disktrasor, 39525800 Trasor, 39713400 Golvvårdsmaskiner, 39713430 Dammsugare, 39713431 Tillbehör till dammsugare, 39800000 Rengörings- och polermedel, 39830000 Rengöringsmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen