Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utredning Sollefteå sjukhus
Referensnummer: 23-IU-126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
HSN har gett hälso- och sjukvårdsdirektören i uppdrag att ta fram direktiv kring en utredning av verksamheten vid sjukhuset i Sollefteå (med konsekvensanalys för regionens övriga två sjukhus). Den upphandlade tjänsten kommer kräva kvalificerad utredning- och analyskompetens inom hälso- och sjukvårdsområdet.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar utredning av Sollefteå Sjukhus enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
Regionen kommer att anta en leverantör för uppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79720000 Utredning, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen