See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter inom: Elprojektering, VS-projektering, Ventilationsprojektering, Styr- och reglerteknik, Byggnadskonstruktion
Beskrivning: Sigtuna kommun genomför en upphandling av Tekniska konsulter inom: Elprojektering, VS-projektering, Ventilationsprojektering, Styr- och reglerteknik, Byggnadskonstruktion
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Elprojektering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120692:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: VS-projektering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120692:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ventilationsprojektering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120692:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Styr- och reglerteknik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120692:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Byggnadskonstruktion
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120692:Lot:5