254763-2018 - ResultatSverige-Västerås: Inställbara sängar med motor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemsjukvårdssängar, sängbord och madrasser
Referensnummer: VO 2017/00747-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192130 Inställbara sängar med motor
II.1.4.
Kort beskrivning
Hemsjukvårdssängar, sängbord och madrasser till Äldreboende och Särskilda boende i Västerås.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enligt upphandlingsdokument.