Denna upphandling omfattar Munkedals kommun behov av mobila larmenheter för att användas som person- och överfallslarm. Behovet innefattar även installation samt larmmottagning uppkopplad mot larmcentral. Person- och överfallslarm används av flera olika verksamheter med till i vissa skiljande behov samt i olika områden i med varierande täckning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen