Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI aveende indikeringsfordon
Referensnummer: TV-2023-06520
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tullverket har behov av att ersätta nuvarande CBRNE-fordon. Tullverket söker med hjälp av denna förfrågan svar på en del frågor kring nyckelfärdiga indikeringsfordon som idag finns på marknaden
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34114000 Specialfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI avseende indikeringsfordon