254794-2019 - ÄndringSverige-Båstad: Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av Förslövsskola
Referensnummer: KS/A031
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet avser nybyggnad av F-6 skola i 2 plan benämt byggnad G samt ombyggnad av högstadiebyggnaden benämt byggnad H.