See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Serviceavtal hissar, lyftar och portar
Beskrivning: Region Västernorrland upphandlar service-avtal för hissar, lyftar och portar
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Förvaltningsområde 1 Serviceavtal hissar, lyftar och portar
Beskrivning: Innefattar fastigheter Medelpad och Härnösand
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101811:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50750000 Underhåll av hissar, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Förvaltningsområde 2 Serviceavtal hissar, lyftar och portar
Beskrivning: Innefattar fastigheter Örnsköldsvik, Sollefteå och Kramfors
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101811:Lot:2