See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bråcknät
Beskrivning: Bråcknät för allmän kirurgi och för Laparaskopi
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Pos 1. Bråcknät för ljumske, självfixerande
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95656:Lot:1
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Pos 2-3. Bråcknät för ljumske, sutur
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95656:Lot:2
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33164000 Laparoskopiutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Pos 4-6. Bråcknät främre, självfixerande
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95656:Lot:3
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Pos 7-10. Bråcknät främre, sutur
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95656:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Pos 11-14. Bråcknät för laparaskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95656:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Pos 15. Bråcknät för laparaskopi, självfixerande
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95656:Lot:6