Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd för kompetenshantering och lärande (talent management solution)
Referensnummer: Ks 1435/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Intresserade Leverantörer inbjuds genom denna Ansökningsinbjudan att lämna ansöka om att få ta del av anbudsinfordran och att få lämna anbud på Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet "UM"), och dess bolag upphandling av införande av Systemstöd för kompetenshantering och lärande (talent management solution). Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM återfinns på https://www.orebro.se
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem, 48931000 Programvara för utbildning, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen