Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende Revisionstjänster för Täby kommun samt de kommunala bolagen.
Referensnummer: KS 2017/6-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser sakkunniga till de förtroendevalda revisorerna i Täby kommun för granskning av kommunstyrelsen, nämnder och beredningar. Uppdraget avser även sakkunniga och auktoriserad revisor till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag: Täby Fastighets AB, Täby Holding AB och Täby Miljövärme AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen